22 Mayıs 2015 Cuma

DASK Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması


25 üniversite yarışıyor...
Tahtın sahibi 30 Haziran'da belli olacak...

28-30 Haziran 2015'te İstanbul'da 2. si yapılacak yarışmada yine TEKNİK DESTEK GRUBU tarafından üretilmekte olan TESTBOX Marka Sarsma Tablası ve TESTBOX Marka Ölçüm Sistemleri kullanılacaktır.

Yarışmacılara şimdiden başarılar diliyor, bu güzel organizasyona destek olmaktan mutluluk duyuyoruz.


2. ULUSLARARASI SÜRDÜRÜLEBİLİR YAPILAR SEMPOZYUMU


Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü tarafından ilki 26-28 Mayıs 2010 tarihlerinde düzenlenmiş olan “Uluslararası Sürdürülebilir Yapılar Sempozyumu"nun 2. si 28-30 Mayıs 2015 tarihleri arasında Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi A Binası'nda gerçekleştirilecektir. 

Sempozyumda yurtiçi ve yurtdışından gelecek bilim adamları, uzmanlar ile uygulamacı ve denetim mekanizmalarında görev alan kurum-kuruluşların bir araya getirilmesi hedeflenmektedir. Yurtdışından gelecek olan, dünyaca tanınan önemli bilim adamları davetli konuşmacı olarak sempozyuma katılacaktır. Bu bağlamda sempozyum araştırmacıları, Türkiye’de ve dünyada çevre teknolojileri ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşları, şirketleri, belediyeleri ve diğer resmi kurum yetkililerini bir araya getirecektir. Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nün ev sahipliği yaptığı sempozyuma TEKNİK DESTEK GRUBU da sektörün önde gelen firmalarından biri olarak standı ile katılacak. Ayrıca TEKNİK DESTEK GRUBU Genel Müdürü Yüksek İnşaat Mühendisi Sayın Sarp Dinçer 29 Mayıs 2015 tarihinde "YAPISAL SAĞLIK TAKİBİ ve DEPREM İZLEME SİSTEMLERİ" konulu bir konuşma yapacaktır. 

Sempozyum boyunca TEKNİK DESTEK GRUBU standında TESTBOX ve e-QUAKE ürünleri başta olmak üzere güncel ürünler, yazılımlar ve YAPISAL SAĞLIK TAKİBİ SİSTEM'leri tanıtılacak. 
ULUSAL YAPI MEKANİĞİ LABORATUVARLARI 5. TOPLANTISI

''Ulusal Yapı Mekaniği Laboratuvarları Toplantısı" Erciyes Üniversitesi tarafından 29-30 Mayıs 2015 tarihleri arasında Kayseri'de gerçekleştirilecek.
Hilton Otel'de Erciyes Üniversitesi'nin ev sahipliği yaptığı konferansa TEKNİK DESTEK GRUBU da standı ile katılacak.
Konferans boyunca Teknik Destek Grubu standında TESTBOX ve SHAKETABLE başta olmak üzere güncel ürünler, yazılımlar ve Servo Yükleme Sistemleri tanıtılacak.